0
lider: Ryszard Wróbel
kontakt rwrobel@mpk.krakow.pl

Nieobce są nam opinie o dyskryminacji cyklistów na ulicach Krakowa, o problemach z bezpiecznym przemieszczaniem się zatłoczonymi ulicami. Gdzie nie spojrzeć rowerzysta napotyka na "przeszkody".
Dlatego właśnie jednym z zamierzeń tego działania był zakup i instalacja bagażników do przewozu rowerów środkami komunikacji miejskiej oraz wyposażenia potrzebnego do parkowania rowerów.
Przygotowywane są mapy i symulacje dla kolejnych linii, które zostaną wyposażone w tego typu bagażniki. Są to dobre wieści dla rowerzystów i jeżeli pomysł spotka się z dużym zainteresowaniem planuje się wprowadzenie na trasy miasta kolejnych takich autobusów i stworzenie większej ilości punktów przesiadkowych.
Działanie to zakłada także stworzenie bezpiecznych ścieżek rowerowych prowadzących do miejsc rekreacyjnych.


Bagażniki rowerowe znów na miejskich autobusach.
Wraz z wiosną, na krakowskich ulicach ponownie pojawiły się miejskie autobusy wyposażone w bagażniki rowerowe i znów można wybrać się na rowerową wycieczkę za miasto dojeżdżając tam autobusem.
Autobusy, na których krakowskie MPK zainstalowało bagażniki rowerowe obsługują najbardziej atrakcyjne pod względem rekreacjnym tereny. Usługa ta, promująca nowe formy transportu związane z wypoczynkiem została wznowiona pierwszego kwietnia i podobnie jak w poprzednim roku bedzie można z niej skorzystać do końca paźdźiernika. Autobusy z zamontowanymi bagażnikami kursują na liniach 109, 134, 147, 155, 209, 210, 218, 226, 230, 248, 255, a na rozkładach jazdy oznaczone są literą "R".
Forms Group


Nowe ścieżki rowerowe
Obecnie w przygotowaniu jest opracowanie - aktualizacja studium tras rowerowych dla Krakowa, w ramach którego opracowana zostanie koncepcja systemu wypożyczalni rowerów miejskich
Forms Group


Rowerem i autobusem
Krakowskie MPK zainstalowało bagażniki rowerowe na 15 autobusach linii 134 (kursującej do krakowskiego Zoo) 109, 147,155, 209, 218, 226, 230, 248, 255, 258, 268.
Forms Group


  Urząd Miasta Krakowa
  GENOVA
  KRAKÓW
  BURGOS
  STUTTGART
  Karta Praw Pasażera - projekt 
  Umowa CiViTAS CARAVEL 2006 
  Raport "Potrzeby transportowe..." 
  Raport "Transpor Needs..." 
  Raport "Podróżowanie w Stronę Nowej Mobilności" 
                
2007 © caravel-krakow.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone